پینترست چیست؟ _ پینترست (Pintrest) یکی از شبکه های اجتماعی بزرگ جهان می باشد. پینترست یک شبکه اجتماعی مبتنی بر تصاویر می باشد. پینترست شاید به اندازه ی اینستاگرام فراگیر نباشد، ولی مخاطبان بسیار زیادی را به خود جذب کرده است، و در سراسر جهان افراد زیادی پینترست را مورد استفاده قرار می دهند.

اگر دنبال تصاویر پس زمینه با کیفیت بالا برای موبایل یا لپ تاپ تان هستید، پینترست می‌تواند شما را در رسیدن به این هدف کمک کند. اگر به دنبال دستور پخت یک غذای مخصوص یا تزیین خانه تان به سبکی نو هستید می‌توانید از پینترست کمک بگیرید. در پینترست شما می‌توانید به تعداد نامحدود آلبوم عکس داشته باشید و تصاویر را در هر اندازه‌ای به آنجا اضافه کرده، بدون آنکه کیفیت تصاویر پایین بیاید. این شبکه اجتماعی امکانات بی نظیری برای کسب و کارها فراهم آورده تا بتوانند برند و کارهایشان را بهتر نمایش دهند.

و به دلیل پر کاربرد بودن آن تصمیم گرفتیم تا آموزش پینترست را در مورد ساخت اکانت و اصطلاحات کاربردی آن برای شما تهیه و منتشر کنیم

ساخت اکانت کاربردی

برای ساخت اکانت کاربری در پینترست سه روش برای شما وجود دارد. اولین راه استفاده از اکانت فیس بوک خود می باشد که می توانید یک حساب کاربری بسازید. در این روش اکانت فیس بوک، اطلاعات شخصی و هویتی شما را تایید کرده و حساب کاربری در پینترست می سازد.

در روش دوم شما می توانید اکانت گوگل خود را برای ساخت حساب کاربری مورد استفاده قرار داده، که در این حالت نیز اطلاعات شخصی و هویتی شما از طریق اکانت گوگل تایید می شود. در هر دو روش قبلی پس از زدن دکمه گوگل و یا فیس بوک وارد صفحه ای خواهید شد و بعد از برقراری ارتباط و تایید اطلاعات، شما می توانید از حساب کاربری خود استفاده کنید.

در روش سوم، شما یک حساب کاربری با استفاده از ایمیل می سازید که پس از وارد کردن نام و اطلاعات لازم، یک ایمیل تاییدیه برای شما ارسال می گردد. شما باید وارد حساب ایمیل خود شوید و بر روی لینک ارسال شده کلیک کنید تا اکانت پینترست شما تایید و فعال شود.

پینترست چیست؟

پینترست چیست؟                                                                        پینترست چیست؟

اصطلاحات پینترست

Pin

یکی از اصطلاحات کاربری در پینترست، پین (Pin) می باشد. شما می توانید یک تصویر و یا ویدئو را که مورد توجه و علاقه تان قرار گرفته است را پین کرده تا ماندگاری بیشتری نسبت به سایر موارد دیگر داشته باشد.

Repin

اصطلاح بعدی در این برنامه ریپین (RePin) است. ریپسن در واقع یک اقدام است که یک کاربر، پین کاربر دیگری را در صفحه خود پین می کند. این اصطلاح و اقدام شباهت زیادی به ریتوییت در شبکه توییتر دارد.

Comment

کامنت (Comment)، نیز یکی از اصطلاحات پینترست می باشد. تمایل و اظهار نظر درباره یک پین که توسط دیگر کاربران صورت می گیرد را کامنت می گویند.

Like

لایک (Like) یکی از اصطلاحات آشنا برای تمامی افراد حاضر در شبکه های اجتماعی است که به معنای مورد پسند قرار گرفتن یک مطلب توسط کاربر می باشد. مسلما در پینترست می توانید به پست های لایک شده رجوع کنید و یا آن ها را به نمایش بگذارید، بدون آن که نیاز به پست کردن آن تصویر داشته باشید.

Board

بورد (Board)نیز یکی از اصطلاحات مهم این شبکه اجتماعی است. این ابزار به نوعی به نظم دهنده به مطالب و علاقه مندی های شما می باشد و با استفاده از آن می توانید دسته بندی های مشخصی را برای خود در نظر بگیرید.

منبع: mytarfand

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا