کامنت مارکتینگ چیست؟

کامنت مارکتینگ یکی از قدیمی‌ترین روش‌های بازاریابی است که تاثیر بسیار خوبی نیز بر روی سئو سایت شما دارد. بگذارید بگویم که در حقیقت، زیرکانه‌ترین و هوشمندانه‌ترین روش تبلیغاتی است که می‌توانید  از آن برای تبلیغ کسب و کار و برندتان استفاده کنید.

در واقع کامنت مارکتینگ به عنوان یکی از روش‌های دیجیتال مارکتینگ است. و به معنای، به اشتراک‌گذاری نظر و کامنت منطقی در جهت ایجاد ارتباط و تعامل با کاربر هدف است. هنگامی که شما کامنتی حرفه‌ای و عاقلانه را به اشتراک می‌گذارید. موجب افزایش اعتبارتان می‌شود و در نتیجه سایر کاربران شما را به عنوان یک متخصص خواهند شناخت.

این کار نه تنها هویت شما و کسب و کارتان را برای سایر افراد به نمایش می‌گذارد. بلکه حضور پررنگ شما، موجب افزایش ترافیک ورودی و تبدیل به لید بیشتر برای سایت شما می‌شود. و در نهایت موجب بهبود سئو و رشد رتبه سایت شما نیز می‌شود.

در حال حاضر، سایت‌هایی که در بخش کامنت‌ها با مخاطبان خود ارتباط و تعامل موثر و دائمی برقرار کرده‌اند. بسیار کم هستند، اما همین تعداد کم نیز مشارکت‌های بالقوه و فرصت‌های بی‌نظیری برای افزایش فالور و بهبود سئو یافته‌اند.

انواع کامنت مارکتینگ

۱)اشتراک گذاشتن کامنت با هدف گرفتن بک لینک

بسیاری از سایت‌ها و انجمن‌ها، در بخش کامنت‌ها به کاربران اجازه می‌دهند. لینک سایت خود را (در فرم اطلاعات شخصی و یا در متن کامنت‌شان) به اشتراک بگذارند .و اغلب کاربران از این فرصت پیش آمده برای گرفتن بک لینک استفاده می‌کنند.

اما نباید فراموش کنید که اینکار در صورتی می‌تواند موجب افزایش اعتبار سایت شما شود .که در سایت‌هایی با اعتبار دامنه بالا و اسپم اسکور پایین انجام شده باشد. و همچنین نباید این را فراموش کرد گاه پیش می‌آید که ادمین آن سایت، کامنت شما را به عنوان اسپم پاک کند، در نتیجه ممکن است .موجب افت رتبه گوگل سایت‌تان شود.

کامنت مارکتینگ چیست؟

۲)بازاریابی با هدف بهبود سئو

یکی از بهترین و موثرترین تکنیک‌های کامنت مارکتینگ که کاربر را مشتاق به اظهار نظر می‌کند. بکار بردن محتوای چالشی و جذابی است که کاربر با آن ارتباط برقرار کنددر الگوریتم گوگل امتیاز زیادی برای درج نظرات کاربران در نظر گرفته شده است.

در نتیجه داشتن کامنت بیشتر موجب بهبود سئو و افزایش رتبه گوگل می‌شود.در حقیقت هرچه تعامل کاربر با محتوای سایت‌تان بیشتر باشد.نمره سئوی بهتری دریافت خواهید کرد.

۳)کامنت مارکتینگ با هدف افزایش فروش

سبک زندگی پرمشغله امروزی موجب شده است. که اغلب کاربران به صورت اینترنتی نیازهای خود را خریداری کنند. و یکی از دلایل ایجاد اعتماد و اطمینان در میان کاربران و تبدیل کاربر به خریدار، قسمت نظرات کاربران سایت است.  فراموش نکنید که فروشگاه‌های پر رفت و آمد و شلوغ همیشه مورد توجه خریداران قرار می‌گیرد. از آنجایی که کاربر اینترنتی تصوری از محصول ندارد، هر چه محصولی نظرات مثبت بیشتری دریافت کرده باشد، کاربران بیشتری را مشتاق به خرید می‌کند. اظهار نظر کاربران موجب می‌شود، کاربران با اطمینان بیشتری خریدشان را انجام دهند. و در نتیجه نرخ تبدیل صفحه افزایش می‌یابد و در نهایت این سئوی سایت‌تان است که بهبود می‌یابد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا