بلاگ کادوس

جریمه‌های گوگل
وبلاگ

آشنایی با جریمه‌های گوگل در طراحی سایت

گوگل در مورد الگوریتم رتبه‌بندی خود جدی است. از یک سو، آن را به طور مداوم به روز می‌کند تا بهترین تجربه جستجو را در اختیار کاربران خود قرار دهد. و از سوی دیگر، صفحه یا سایت‌هایی است که دستوالعمل‌های گوگل نقض کرده باشند را مجازات می‌کند. ما در این مقاله در مورد مهمترین جریمه‌های گوگل صحبت خواهیم کرد.

ادامه مطلب
وردپرس
وبلاگ

مقایسه وردپرس و جوملا

انتخاب سیستم مدیریت محتوای CMS برای یک سایت یکی از مهمترین تصمیماتی است که می‌تواند پیامدهای متفاوتی و بعضا بزرگی را به همراه داشته باشد. سیستم‌های مختلفی وجود دارند که هر کدام مزایا و معایب خودشان را دارند. ما در این مقاله قصد داریم دو سیستم مدیریت محتوای وردپرس و جوملا را مقایسه کنیم.

ادامه مطلب
بردکرامب
وبلاگ

بردکرامب یا Breadcrumb چیست؟

بردکرامب یا Breadcrumb، یک سیستم ناوبری ثانویه است که مکان کاربر در وب سایت را نشان می‌دهد. این عبارت در لغت به معنای خرده نان است و از افسانه هانسل و گرتل گرفته شده است که در آن شخصیت‌های اصلی، از خرده‌های نان مسیری ایجاد می‌کنند تا به خانه خود بازگردند.

ادامه مطلب
نام دامنه
وبلاگ

نکات مهم برای انتخاب نام دامنه

نام دامنه مانند برند و لوگو، معرف هویت یک شرکت و کسب و کار است. انتخاب یک نام خوب ریزه‌کاری‌هایی دارد که بی توجهی به آن می‌تواند ضربه و لطمات بزرگی به کسب و کارتان وارد کند. ما در این مقاله قصد داریم نکاتی را که به شما کمک می‌کند تا نام مناسبی برای سایت‌تان انتخاب کنید را بیان کنیم.

ادامه مطلب
UX و UI
وبلاگ

تفاوت UX و UI در طراحی سایت

UX و UI در طراحی سایت، زوجی که احتمالا این روزها بسیار به گوش‌تان رسیده است. اما در واقع به چه معنایی هستند؟ زوج عبارتی که در ظاهر کلمه شباهت دارند و اما در عمل تفاوت‌های بسیاری دارند و این موضوعی است که ما قصد داریم در این مقاله به آن بپردازیم.

ادامه مطلب
بهینه سازی تصاویر
وبلاگ

بهینه سازی تصاویر در طراحی سایت

بدون شک تصاویر، ارزشمندترین دارایی‌های وب سایت‌ها هستند. از داده‌های بصری تا تصاویر نمونه کار و طرح‌های گرافیکی همگی قسمت مهمی در طراحی سایت هستند که به کاربران کمک می‌کنند تا تجربه کاربری فوق‌العاده‌ای داشته باشند. حال شاید سوال پیش بیاید که چگونه بهینه سازی تصاویر در طراحی سایت، بر عملکرد آن تاثیر می‌گذارد؟

ادامه مطلب
وردپرس
وبلاگ

مقایسه وردپرس و دروپال: کدام یک برای شما بهتر است؟

ما هر دو سیستم وردپرس و دروپال را دوست داریم، اما معتقدیم همیشه یک ابزار در زمینه‌ای خاص واقعا قوی‌تر است. در این مقاله قصد داریم این دو سیستم را با هم مقایسه کنیم تا بتوانید به این سوال پاسخ دهید که با توجه به شرایط‌تان، وردپرس یا دروپال: کدام یک بهتر است؟

ادامه مطلب
پاپ آپ
وبلاگ

پاپ آپ در طراحی سایت

پاپ آپ یا پنجره‌های باز شو، رسانه‌های هستند که می‌توانند موجب بهینه سازی نرخ تبدیل سایت شما شوند، اگر به درستی از آنها استفاده کنید! ما در این مقاله قصد داریم بایدها و نبایدهایی را که هنگام تولید پاپ آپ‌ها باید در نظر داشته باشید را به شما گوشزد کنیم.

ادامه مطلب
صفحات ضروری در طراحی سایت
وبلاگ

صفحات ضروری‌ در طراحی سایت که باید هر وب سایتی داشته باشد

در طراحی یک سایت عوامل بسیار زیادی هستند که باید در نظر بگیرید. اما رایج‌ترین سوالی که اغلب با آن برخورد می‌کنیم، این است که “صفحات ضروری در طراحی سایت کدام است؟” اگر شما هم جزء آن دسته افرادی هستید که نمی‌دانید چه صفحاتی را باید در وب سایت‌تان بگنجانید با ما همراه باشید.

ادامه مطلب