بلاگ کادوس

URL فارسی
وبلاگ

URL فارسی یا انگلیسی: کدامیک بهتر است؟

بارها این سوال از ما پرسیده شده است که URL فارسی بهتر است یا انگلیسی و یا حتی فینگلیش؟ کدام یک موجب بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو می شود و بر روی سئو موثرتر خواهد بود؟ در این مقاله سعی داریم به تمام این سوالات تا اندازه ای پاسخ دهیم که به شما کمک نماید.

ادامه مطلب
فروشگاه آنلاین
وبلاگ

تفاوت فروشگاه آنلاین و مارکت پلیس

اکثر مردم تصور می‌کنند فروشگاه آنلاین (E-commerce) و مارکت پلیس (marketplace) یکی هستند و درست است که هر دو به منظور اهداف تجاری آنلاین راه‌اندازی شده‌اند، اما در واقع، تفاوت‌های اساسی و عمده‌ای بین آنها وجود دارد. ما در این مقاله قصد داریم به تعدادی از این تفاوت اشاره کنیم.

ادامه مطلب
توسعه دهنده وب
وبلاگ

تفاوت توسعه دهنده وب با طراح سایت

آیا شما جزء آن دسته افرادی هستید که به دنبال یک مسیر شغلی هستید و به شغل‌های طراحی سایت و توسعه دهنده وب فکر کرده‌اید، اما مطمئن نیستید تفاوت بین طراح سایت و توسعه دهنده وب چیست؟ ما در این مقاله و برای درک بهتر شما به این موضوع پرداخته‌ایم.

ادامه مطلب
سایت آموزشی
وبلاگ

همه چیز در مورد راه اندازی یک سایت آموزشی

این روزها به لطف همه‌گیری کرونا و توسعه تکنولوژی، تقریبا تمام دانشگاه‌ها، مدارس و آموزشگاه‌ها، دوره‌های خود را به صورت آنلاین برگزار می‌کنند و برگزاری دوره‌های آموزش آنلاین یک ضرورت محسوب می‌شود و ما در این مقاله، قصد داریم در مورد اهمیت راه‌اندازی و داشتن یک سایت آموزشی صحبت کنیم.

ادامه مطلب
آموزش رایگان طراحی سایت
وبلاگ

وب سایت‌های آموزش رایگان طراحی سایت

این روزها که بازار راه‌اندازی سایت برای کسب و کارها، حسابی داغ شده است، شغل طراحی سایت نیز جذاب‌تر شده است. در گذشته برای آموزش طراحی سایت باید به دنبال کلاس یا آموزشگاه معتبری می‌بودیم. اما امروزه به لطف آموزش‌های آنلاین، یادگیری طراحی سایت با صرف هزینه و زمان کمتر ممکن شده است. ما در این مقاله قصد داریم، چندین وب سایت آموزش رایگان طراحی سایت را به شما معرفی نماییم.

ادامه مطلب
خبرنامه ایمیلی
وبلاگ

اهمیت خبرنامه ایمیلی در سایت

این روزها با هر کس در مورد بازاریابی صحبت کنید به شما می‌گوید: “شما به یک لیست برای خبرنامه ایمیلی نیاز دارید و باید برایش سخت کار کنید.” اما خبرنامه ایمیلی چیست و چه اهدافی دارد؟ چگونه به شما در ایجاد کسب و کارتان کمک می‌کند؟ ما در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب
روانشناسی فونت
وبلاگ

روانشناسی فونت‌ها در طراحی سایت

روانشناسی فونت، چیز قدرتمندی است. فونت‌هایی که انتخاب می‌کنید می‌توانند نحوه نگاه مخاطب به سایت‌تان و اینکه چه احساسی نسبت به طراحی آن دارد را به طرز چشم‌گیری تغییر دهد.
اما روانشناسی فونت چیست؟ چرا اینقدر مهم است؟ و چگونه می‌توانید از روانشناسی فونت در طراحی سایت‌تان برای شکل دادن به احساسات مخاطب استفاده کنید؟

ادامه مطلب
ایمیل مارکتینگ
وبلاگ

طراحی سایت و ایمیل مارکتینگ

با شنیدن عبارت “ایمیل مارکتینگ” چند مورد ممکن است به ذهن‌تان خطور کند: خبرنامه‌هایی با طراحی زیبا، یک استراتژی بازاریابی دیجیتال، کد کوپن و پیشنهادات ویژه و یا هرزنامه. اما در واقع علاوه بر این موارد، می‌تواند شامل موارد دیگری نیز باشد. اگر به درستی و مطابق با اهداف برندتان از آن استفاده کنید، هدایت‌های بهتر و تجارت قوی‌تری را به دنبال خواهد داشت.

ادامه مطلب
طراحی سایت پارالاکس
وبلاگ

طراحی سایت پارالاکس چیست؟

طراحی سایت پارالاکس برای اولین بار در سال 2011 منتشر شد و یک روند جدید و مهیج را در طراحی سایت ایجاد کرد و همچنان ادامه دارد. پارالاکس راهی عالی برای تجربه کاربری عمیق است. ما در این مقاله قصد داریم در مورد طراحی سایت پارالاکس مطالبی را با شما در میان بگذاریم.

ادامه مطلب