بلاگ کادوس

حق کپی رایت
وبلاگ

حق کپی رایت و حق پاور بای در طراحی سایت

حق کپی رایت (Copyright) یا حق نشر، مجموعه‌ای از حقوق‌ انحصاری (از قبیل نشر، الگو برداری یا تکثیر اثر) است که از مالکیت معنوی صاحب اثر حمایت می‌کند و به پدیدآورنده یا ناشر آن تعلق می‌گیرد. اما سوال اینجاست که آیا طراحی سایت شامل کپی رایت می‌شود و چه مواردی را می‌توان کپی رایت نمود؟

ادامه مطلب
سبک طراحی سایت
وبلاگ

انواع سبک‌های طراحی سایت

هر ساله شاهد ظهور یک سبک طراحی سایت جدید هستیم. گرچه نیازی نیست هر المان و سبک طراحی سایتی که آمده است را در سایت‌تان استفاده کنید، اما بسیاری از آنها می‌توانند تجربه کاربری را بهبود ببخشند. ما در این مقاله انواع سبک‌های طراحی سایت موجود را بررسی خواهیم کرد.

ادامه مطلب
هزینه‌های پنهان
وبلاگ

هزینه‌های پنهان در طراحی سایت

سوالی که این روزها بسیار از ما پرسیده می‌شود این است که هزینه طراحی یک سایت عالی چقدر است؟ در جواب باید بگوییم که برای داشتن یک وب سایت عالی باید توجه داشته باشید علاوه بر هزینه‌های اجرای پروژه طراحی سایت، هزینه‌های دیگری نیز وجود دارد که مربوط به بعد از انجام طراحی است و به آن هزینه‌های پنهان طراحی سایت گفته می‌شود.

ادامه مطلب
طراحی سایت
وبلاگ

مخاطب شناسی در طراحی سایت

این روزها، طراحی سایت به بستری برای طراحان تبدیل شده است تا مهارت‌ها و توانایی‌های خود را به نمایش بگذارند. وقتی صحبت از طراحی سایت می‌شود، اغلب مخاطب سایت فراموش می‌شود. اما نکته اینجاست که سایت‌ها تنها به زیبایی نیاز ندارند. بلکه باید عملکردی باشند و با توجه به مخاطب هدف طراحی شده باشند.

ادامه مطلب
تجربه کاربری
وبلاگ

دلایل خروج کاربران از سایت

مانند هر چیز دیگری، وب سایت‌ها نیز از تغییرات و مد در امان نیستند. وب سایت‌ها نیز برای اینکه همچنان جلب توجه کنند، باید هم با تغییرات سلیقه نسل‌ها گرفته و هم قابلیت‌های جدید تکنولوژی، سازگار شوند. لذا، جذب کاربران جدید، ایجاد حس تجربه کاربری عالی و حفظ آن هم بزرگترین چالش و هم بزرگترین هدف بازاریابان است.

ادامه مطلب
طراحی سایت مدرن
وبلاگ

تکنیک‌های مدرن در طراحی سایت

این روزها، طراحی سایت مدرن بیش از هر زمان دیگری ضرورت یافته است و به همین دلیل کسب و کارها بودجه بیشتری به ارتقا وب سایت‌هایشان اختصاص می‌دهند. در این مقاله، بروزترین ترندهای طراحی سایت در سال 2021 را برای شما شرح خواهیم داد که به جذب بیشتر کاربران، افزایش تعاملات و در نهایت تبدیلات سایت کمک می‌کند.

ادامه مطلب
تماس با ما
وبلاگ

اشتباهات رایج در صفحه‌ی تماس با ما

صفحه “تماس با ما” راه ارتباطی شما را با مخاطبان‌تان است که بیشتر از صفحات دیگر مشاهده می‌شود. همچنین یکی از مهمترین قسمت‌ها برای دریافت تبدیلات است. متاسفانه، این احتمال وجود دارد که ناآگاهانه در آن مرتکب اشتباهاتی شوید و بهای آن کاهش نرخ تبدیلات شما باشد. آیا می‌خواهید بدانید شما هم مرتکب چنین اشتباهاتی شده‌اید یا خیر؟ با ما همراه باشید.

ادامه مطلب
کامنت مارکتینگ
وبلاگ

کامنت مارکتینگ چیست؟

به گفته Rand Fishkin، کامنت مارکتینگ صرفا، اظهار نظر در وبلاگ‌ها برای جلب اطمینان و اعتماد سایر وبلاگ نویسان و همچنین نویسنده‌ی مقاله است که اغلب کسانی که کامنت می‌گذارند صاحب کسب و کاری هستند و بنابراین کامنت راهی عالی برای در معرض دید قرار گرفتن آنهاست. ما در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت که چگونه یک کمپین کامنت مارکتینگ موفق داشته باشید.

ادامه مطلب
لینک سازی داخلی
وبلاگ

لینک سازی داخلی چیست؟

لینک سازی داخلی، ایجاد لینک‌هایی هستند که کاربر را از یک صفحه در یک دامنه به صفحه دیگری در همان دامنه ارجاع می‌دهند و معمولا در ناوبری اصلی استفاده می‌شوند. این لینک‌ها به ایجاد زنجیره‌ای از اطلاعات در وب سایت کمک می‌کنند. همچنین به بهبود سئو و افزایش رتبه‌ بندی سایت کمک می‌کند.

ادامه مطلب