خدمات فناوری اطلاعات، تجهیزات و مشاوره

پشتیبانی شبکه و سرور

خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری کادوس

در مسیر اقتصاد دیجیتال همیار شما خواهیم بود و خدمات فناوری اطلاعات، مشاوره فناوری اطلاعات و تجهیزات فناوری اطلاعات مورد نیاز سازمان و کسب و کار شما را تامین می­ نماییم. ما در مجموعه کادوس در کنار شما هستیم.

خدمات پشتیبانی شبکه کادوس

با خدمات پشتیبانی شبکه کادوس آشنا شوید

برای پشتیبانی شبکه به راهنمایی نیاز دارید؟
برای اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات پشتیبانی شبکه با ما تماس بگیرید.

روند پشتیبانی شبکه شما توسط کادوس

در خدمات پشتیبانی شبکه، در سه مرحله زیر پشتیبانی شبکه به شما ارائه داده  می شود

شروع به کار

ارائه جلسات مشاوره، راه اندازی روند بکاپ، راه اندازی مانیتورینگ، ایجاد سطوح دسترسی، راه اندازی اولیه شبکه و سرویس ها، عقد قرارداد پشتیبانی شبکه

رفع اشکال

اعلام اشکال به مرکز تماس، انجام و رفع مورد توسط کارشناس مربوطه، تحلیل، اضافه کردن تگ ها، ارسال تیکت به واحد، رفع مشکل توسط مدیر واحد مربوطه

کنترل های ادواری

کنترل کیفی شبکه در مانیتورینگ، کنترل امور امنیتی روی چک مارک کامکو بصورت دوره ای، کنترل سلامت سخت افزار و بادگیری بصورت دوره ای

برخی از مشتریان کادوس
همه چیز درباره پشتیبانی شبکه
خدمات آماده سازی شبکه کادوس

خدمات آماده سازی شبکه شامل مواردی همچون رفع مشکلات و ایرادات شبکه در زمان تحویل می باشد. زمانی که پشتیبانی شبکه را به پشتیبانی شبکه دیگری انتقال می دهید بدان معناست که از خدمات پشتیبان قبلی رضایت نداشتید بنابراین قطعا در  شبکه شما ایراداتی وجود دارد که باید رفع شوند بعلاوه اینکه متد های هر پشتیبان برای پشتیبانی شبکه های کامپییوتری و امنیت شبکه متفاوت است.پس داشتن خدمات پشتیبانی شبکه ضروری و لازم می باشد.تیم پشتیبان شبکه کادوس همواره سعی بر این داشته تا بهترین و به صرفه ترین روش هارا برای جلوگیری از ایجاد خرابی و تهدید شبکه در اختیار سازمان ها قرار داده و همیشه آماده ی ارائه خدمات در زمینه پشتیبانی شبکه، پشتیبانی شبکه های کامپیوتری و حفظ امنیت شبکه ها می باشد.

چرا به خدمات آماده سازی شبکه نیاز داریم ؟

در خدمات آماده سازی شبکه و پشتیبانی شبکه های کامپیوتری باید  به این موضوع توجه داشته باشید که شبکه شما قرار است از چه مراحلی گذر کند تا ایمن شود. در ابتدا بررسی نرم افزار شبکه شما صورت میگیرد سپس نوبت به بخش سخت افزاری می رسد تا مورد بررسی قرار گیرد و مشکلات آن برطرف شود.
بعد از این دو مرحله، پشتیبانی شبکه و خدمات پشتیبانی شبکه از راه دور و به روزرسانی ها آغاز می شوند. در ادامه با خدمات پشتیبانی شبکه کادوس با بهترین تعرفه خدمات پشتیبانی شبکه به صورت کامل آشنا می شوید

خدمات پشتیبانی شبکه کادوس

پشتیبانی شبکه شامل مواردی است که شبکه سازمان شما را فعال، به روز و سازنده نگه می دارد. همین باعث می شود تا شما از کارایی بخش سخت افزاری و نرم افزاری شبکه خود اطمینان حاصل کنید و بدانید که شبکه شما با دستگاه های دیگر سازگارند و به اندازه ای گسترده اند که بتوانند ترافیک بالا را تحمل کرده و آنها را عبور دهند.
تمامی اتصالات و ارتباطات در کمپانی شما توسط شبکه ارزشمند شما صورت می گیرد حال اگر این شبکه دچار مشکلی شود،پشتیبانان شبکه کامکو وارد عمل شده و این مشکل را رفع می کند. وظیفه ما در زمینه پشتیبانی شبکه های کامپیوتری حل ایرادات جزئی و کلی در ساختار شبکه شما می باشد.برای دریافت پشتیبانی شبکه در تهران و شهرهای دیگر کافیست با ما تماس بگیرید.

چرا به خدمات پشتیبانی شبکه نیاز داریم ؟

خدمات پشتیبانی شبکه و سخت افزار علاوه بر اینکه باعث می‌شود ارتباط شما پایدار و به روز باشد، از سالم بودن سخت افزار و نرم افزار متصل به شبکه و همچنین سازگاری آنها به منظور افزایش بهره وری اطمینان حاصل می‌کند.
مواردی مانند بررسی وضعیت ترافیک شبکه و تجزیه و تحلیل آن نیز از وظایف پشتیبانی شبکه و سخت افزار است. البته کار افرادی که به عنوان متخصصان پشتیبانی شبکه و  فنی فعالیت می‌کنند به همین جا ختم نمی‌شود و با انجام تجزیه و تحلیل های منظم و عیب یابی، مشکلات موجود را برطرف می‌کنند و یا اینکه از رخ دادن آنها جلوگیری می‌کنند. در ضمن تامین امنیت شبکه با روش های حفاظت و خدمات امنیت شبکه و نصب نرم افزارهای مهم و به روز رسانی آنها، backup گرفتن از فایل ها و سایر موارد دیگر از وظایف افراد فعال در این حوزه است.

پشتیبانی شبکه شامل چه خدماتی می شود؟

خدمات سخت افزار پشتیبانی شبکه

 • بهبود عملکرد سخت افزار شبکه
 • خدمات پشتیبانی شبکه و سخت افزار
 • تعویض قطعه شبکه
 • ارتقاء سیستم سخت افزاری شبکه
 • نگه داری کلیه تجهیزات سخت افزاری شبکه
 • بازدیدهای دوره ای در جهت پیشگیری از خرابی تجهیزات سخت افزاری شبکه
 • عیب یابی و رفع خرابی سخت افزاری شبکه

چه زمانی به پشتیبانی شبکه نیاز داریم؟

 • کم بودن سرعت شبکه یا قطع و وصلی های پی در پی
 • اطلاعات پراکنده شبکه و سیستم
 • امنیت داده های شبکه و سیستم کامل نباشد
 • وجود مشکل در نرم افزار ها و سخت افزارها
 • نداشتن رضایت از پیمانکار فعلی
 • اگر شرکت های مربوطه برای مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری راه حلی پیدا نمی کنند.
 • اگر می خواهید دسترسی افراد را به اطلاعات سازمان و شبکه کنترل کنید.

اگر دچار هر یک از این مشکلات هستید داشتن پشتیبانی شبکه های کامپیوتری شبکه و یا تعویض خدمات نگهداری شبکه فعلی برای شما ضروری است.

خدمات پشتیبانی شبکه شامل چه اقداماتی می شود؟

امنیت شبکه در کنار پشتیبانی شبکه بسیار اهمیت دارد.از مهم ترین اقداماتی که باید در خدمات شبکه های کامپیوتری به آن توجه شود، خدمات امنیت شبکه می باشد. در هر بخش شبکه لایه های متعددی وجود دارد و حملات می توانند در هر لایه اتفاق بیوفتد که باید امنیت هرکدام از آنها تامین شود. نکته ای که باید به آن توجه نمایید این است که در پشتیبانی شبکه های کامپیوتری باید سخت افزار، نرم افزار و سیاست های امنیتی مختص هر منطقه ای باشد.

 • سرویس های پشتیبانی شبکه می توانند شامل موارد زیر باشد :
 • عیب یابی
 • اتصال شبکه
 • به روز رسانی ها
 • نظارت از راه دور
 • نصب آنتی ویروس
 • به روز رسانی سیستم عامل

پشتیبانی شبکه و امنیت

هر شبکه از چند سیستم تشکیل شده است و برای ارتباط بین این سیستم ها از تعدادی پروتکل شبکه استفاده شده است. با پیشرفت تکنولوژی در کنار پیشرفت هایی که برای امنیت و پشتیبانی شبکه های کامپیوتری و سرور ها اتفاق افتاد فضای بیشتری نیز برای هکر ها و سودجویان ایجاد شد. امنیت شبکه شامل مجموعه اقداماتی است که برای جلوگیری از حملات داخلی و خارجی و ایجاد امنیت در زمینه پشتیبانی شبکه های کامپیوتری و در لایه های مختلف شبکه صورت میگیرد. پس یکی از مهم ترین و ضروری ترین موارد داشتن تیم پشتیبانی شبکه های کامپیوتری قوی برای ایجاد و حفظ امنیت شبکه شما می باشد.

اهمیت خدمات امنیت شبکه

 • از زیر ساخت های شبکه در برابر حملات سایبری محافظت می شود.
 • اجازه ی ورودی غیر مجاز به منابع و اطلاعات شبکه را نمیدهد.
 • میتوان ورودی های مجاز را مشخص کرد و اطمینان داشت فقط آنها امکان دسترسی به اطلاعات شبکه را خواهند داشت.
 • از پاک شدن ناگهانی اطلاعات شبکه جلوگیری می کند و نمیگذارد این اتفاق رخ دهد.

رفع مشکلات توسط پشتیبانی شبکه چقدر زمان میبرد؟

برای اینکه فرایند پشتیبانی شبکه های کامپیوتری را بهتر درک کنید  تصور کنید ارتباط یکی از کاربران با شبکه و سرور قطع شده است و علت این قطعی در زیر ساخت کابل ارتباطی آن شخص است ، حل کردن این مشکل برای شرکتی که اطلاعات فنی زیر ساخت خود را ندارد و نودهای شبکه شماره گذاری شده ندارد حداقل چندین برابر شرکتی است که از قبل تمامی این موضوعات را به خوبی مورد توجه قرار داده است و به آسانی شبکه خراب شده و محل اتصال آن به سوییچ اصلی برایش مشخص و قابل دسترسی است .جدای از موارد ذکر شده نکته مهم دیگری که باید به آن توجه شود دانش فنی ، قدرت تشخیص خدمات پشتیبانی شبکه و پیدا کردن منشا و علت مشکل است که این موضوع موجب کاهش بسیار چشمگیری در مدت زمان بر طرف کردن مشکل می شود.در پشتیبانی شبکه های کامپیوتری ، شبکه های کامپیوتری و اجزای آن را می توان به بدن انسان تشبیه کرد اگر شما چند وقت است که سر درد مزمن دارید پیدا کردن منشا آن کار راحتی نیست و احتیاج به انجام آزمایش و بررسی سوابق ارثی شما است تا بتوان علت و منشا اصلی سر درد شما را مشخص کرد و در حین این پروسه نقش پزشک مجرب غیر قابل انکار است . و در نتیجه این تمثیل متخصص پشتیبانی شبکه های کامپیوتری نقش همان پزشک مجرب را دارد و هر چقدر این پزشک متخصص تر باشد پیدا کردن منشا مشکل و درمان آن و پشتیبانی شبکه های کامپیوتری سریع تر خواهد بود .

چرا پشتیبانی شبکه های کامپوتری اهمیت دارد؟

در هر سازمان و مجموعه ای تمام خدمات سخت افزاری و نرم افزاری که در شبکه موجود است احتیاج به بروزرسانی و ارتقا دارند که این کار از وظایف پشتیبانی شبکه های کامپیوتری است.از دیگر اهمیت پشتیبانی شبکه های کامپیوتری این است که در صورت قطع شدن ارتباط در شبکه تمامی ارتباطات بین سیستم ها و دفاتر،پرسنل و مشتریان قطع خواهد شد.اما با داشتن پشتیبانی شبکه های کامپیوتری قبل از رخ دادن هرگونه مشکل از آن جلوگیری می شود. از دیگر خدماتی که در پشتیبانی شبکه های کامپیوتری صورت می گیرد پشتیبانی فنی است که در زمان ایجاد هرگونه مشکل فنی در شبکه می توانید با پشتیبانی شبکه های کامپیوتری کامکو تماس گرفته و از این خدمات استفاده نمایید. در پشتیبانی شبکه های کامپیوتری عیب یابی و حل به موقع مشکلات و شبکه های کامپیوتری بسیار اهمیت داردمتخصصان در پشتیبانی شبکه های کامپیوتری مشکلات شبکه را ارزیابی کرده و آن ها را قبل از ایجاد مشکلات رفع می نمایند.

چرا برون سپاری برای پشتیبانی شبکه بهتر است؟

اگر شما در پشتیبانی شبکه و پشتیبانی شبکه های کامپیوتری مرتبط با کسب و کار خود دچار مشکل شوید ترجیحتان کدام است؟

 • استخدام یک فرد متخصص در این زمینه و استفاده از تجربیات او و محدود شدن به دانش یک نفر.
 • سپردن پشتیبانی شبکه خود به یک گروه متخصص که در این زمینه فعالیت دارند و دارای تجارب بیشتری هستند.

در این شرایط احتمالا تصمیم شما نیز مورد دوم است.استفاده از تجربیات یک گروه باعث می شود یک موضوع از زوایای مختلف مورد بررسی قرار گیرد و نتایج بهتری به دنبال داشته باشد و همینطور برون سپاری شبکه باعث می شود تمرکز شما بر روی کسب و کارتان باشد و مشکلات شبکه های کامپیوتری شما را از کسب و کار خود دور نکند.

 • در نهایت یک تیم خدمات در زمینه پشتیبانی شبکه و سخت افزار در زمان کمتری می توانند مشکل را پیدا کرده و حل کنند و این مورد باعث می شود زمان کمتری را از دست دهید و سریع تر به کسب و کار خود برگردید.

نتیجه گیری

پشتیبانی شبکه فقط شامل رفع مشکلات نمی باشد ، بلکه در این خدمات، اطلاعات و امنیت شبکه و زیر ساخت ها نیز حفظ می شود. داشتن پشتیبانی شبکه مطمئن و مناسب می تواند خیال شما را از بابت ایجاد مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری و زیرساختی راحت کند. ما در تیم پشتیبانی شبکه کامکو تلاش می کنیم تا در کمترین زمان بهترین کیفیت و شرایط را برای شبکه شما در زمینه پشتیبانی شبکه های کامپیوتری ایجاد کنیم و از ایجاد مشکلات در آن جلوگیری کنیم.

سوالات متداول پشتیبانی انفورماتیک

پیمایش به بالا