بلاگ کادوس

الگوریتم موبایل گدون
وبلاگ

الگوریتم «موبایل گدون» Mobilegeddon

گوگل در سال 2015، الگوریتم موبایل گدون (که ترکیبی از دو کلمه موبایل و آرماگدون است) را منتشر کرده است و هدف آن تشویق به ایجاد وب سایت‌هایی بود که بیشتر Mobile Friendly باشد. امروزه با توسعه پرسرعت اینترنت همراه همسویی با هدف الگوریتم موبایل گدون، برای هر سایتی یک الزام محسوب می‌شود.

ادامه مطلب
طراحی سایت pwa
وبلاگ

طراحی سایت pwa چیست؟

با وجود اینکه از سال 2007 وب اپلیکشن‌های پیش‌رونده (PWA) وجود دارند، اما در سال‌های اخیر واقعا شهرت پیدا کردند. فشارهای گوگل بر سرویس ورکرها و اپل در سال 2017 موجب شد که امروز طراحی سایت pwa در تمامی مرورگرهای اصلی پشتیبانی می‌شود. اما طراحی سایت pwa چیست و چرا اینقدر محبوب شد؟

ادامه مطلب
محتوای همیشه سبز
وبلاگ

محتوای همیشه سبز چیست؟

محتوای همیشه سبز، محتوایی است که بازدیدکننده را مدت زمان طولانی‌تری درون سایت‌تان نگه می‌دارد و بر خلاف سایر پست‌های شما، هیچ گاه از اعتبار نمی‌افتد. در این مقاله، قصد داریم تمام آنچه را که باید برای تولید یک محتوای عالی همیشه سبز در سایت‌تان انجام دهید را برایتان توضیح دهیم.

ادامه مطلب
امتیاز کیفی
وبلاگ

امتیاز کیفی (Quality Score) در گوگل ادز چیست؟

برای تسلط بر تبلیغات کلیکی گوگل ادز، ابتدا باید درک درستی از امتیاز کیفی (Quality Score) داشته باشید، چرا که تاثیر بسیار زیادی بر روی میزان کارایی و تاثیر عملکرد کمپین تبلیغاتی و هزینه‌های بازاریابی شما دارد و میزان هزینه‌ای را که به ازای هر کلیک باید بپردازید را مشخص می‌نماید.

ادامه مطلب
سئوی داخلی
وبلاگ

تکنیک‌های سئوی داخلی سایت

در دنیای پر رقابت امروز، اگر می‌خواهید سایت‌تان دیده شود و موجب رونق کسب و کارتان شود، باید تکنیک‌های سئو را بکار ببندید. سئو که همان بهینه سازی موتورهای جستجو است و به دو صورت انجام می‌شود: سئوی داخلی و سئوی خارجی. ما در این مقاله، روش‌ها و تکنیک‌های سئوی داخلی را معرفی خواهیم کرد.

ادامه مطلب
گوگل تگ منیجر
وبلاگ

گوگل تگ منیجر چیست؟

اگر با گوگل تگ منیجر (GTM) آشنایی چندانی نداشته باشید، احتمالا دارید می‌پرسید که این چیست و چرا باید استفاده کرد؟ GTM شما را قادر می‌سازد تا داده‌های مورد نیاز برای تصمیم‌گیری بازاریابی هوشمند را جمع‌آوری کنید. ما در این مقاله قصد داریم کمی به تعریف و کارایی گوگل تگ منیجر بپردازیم. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب
لینک UTM
وبلاگ

لینک UTM چیست؟

بازاریابان رسانه‌های اجتماعی برای موفقیت بیشتر خود باید دائما استراتژی‌های مختلفی را آزمایش کنند. اما برای آنالیز دقیق به چیزی بیشتر از آنچه که مرسوم است نیاز دارند و به همین علت از لینک UTM برای ردیابی استراتژی‌های خود استفاده می‌کنند. در این مقاله، ما قصد داریم به شما نشان دهیم لینک UTM چیست و چگونه می‌تواند به بهبود بازاریابی رسانه‌های اجتماعی کمک کند.

ادامه مطلب
رپورتاژ آگهی
وبلاگ

تاثیر رپورتاژ آگهی به رتبه گوگل سایت

واقعیت این است که مزیت اصلی رپورتاژ آگهی، افزایش رتبه گوگل سایت شماست و برای اینکه بک لینکی دائمی و قوی داشته باشید، باید به سراغ آن بروید. چرا که کیفیت و تعداد بک لینک‌هایی که دریافت می‌کنید، بر روی رتبه گوگل سایت شما تاثیر دارد. ما در این مقاله به اهمیت رپورتاژ آگهی در رتبه گوگل سایت پرداخته‌ایم.

ادامه مطلب
فایل robots.txt
وبلاگ

اهمیت فایل robots.txt در سایت

فایل robots.txt با کمک وبمسترها، به عنوان راهنمای روبات‌های وب عمل می‌کند. استفاده بدون آگاهی کافی از Robots.txt می‌تواند برای وب سایت شما فاجعه به بار بیاورد. در حقیقت، اگر آن را به اشتباه در بخش مهمی از سایت خود ایجاد کنید، ربات‌های موتور جستجو آن صفحه را نخواهند دید. بنابراین، دانستن ارزش، هدف و استفاده صحیح از یک فایل Robots.txt برای سئو ضروری است.

ادامه مطلب